Údolí Alpbachtal a Wildschönau

Na toho, kdo navštíví lyžařskou oblast vybudovanou v údolí podél říčky Alpbach čeká na lyžaře široká nabídka nejrůznějších lyžařských tratí. Pro milovníky freeridingu jsou zde nejen 3 ideální sjezdové tratě, ale též řada možností na tratích spadajících pod areál Inneralpbach.

Z nejvyššího vrcholu celé oblasti, horní stanice lanové dráhy Hornlift 2000, se naskýtá fascinující pohled na nedaleké vrcholky údolí Alpbachu, Zilleru a Rofanu. Od zimní sezóny 2012 – 2013 je skiareál propojen kabinovou lanovkou s Wildschönauským údolím, čímž vznikl rozsáhlý lyžařský areál pojmenovaný Ski Juwel. Celková délka sjezdovek v oblasti se blíží 150 kilometrům a k přepravě lyžařů vzhůru na sjezdovky tu funguje téměř 50 lanovek.

V Alpbachtalu je samozřejmě myšleno i na nejmenší lyžaře. Na Hornbodenu, v Reith im Alpbachtal a v Inneralpbachu jsou mírné výukové svahy, připravené zvláště pro malé začátečníky. Jezdí tu pohyblivé koberce a dětské lyžařské vleky, které dětem usnadní jejich začátky na lyžích. To je důvod, proč je oblast v okolí Alpbachtalu často vyhledávaná rodinami s malými dětmi.

Na své si zde přijdou i vyznavači běžeckého lyžování. K dispozici je tu pro ně skoro 30 km udržovaných stop jak pro klasický styl, tak pro bruslařský styl. Trasy vedou jak dole v údolí, tak i přes hřebeny. Je pouze otázkou osobních preferencí, jakou trať si vybere a na kolik si troufá.

Stejně dobré jsou zde podmínky i pro pěší turistiku. Krásná krajina i horské vrcholky doslova uchvátí. Velmi oblíbené jsou zdejší výšlapy na sněžnicích, s jejichž pomocí je možné se přes zasněžená prostranství dostat k dobře skrytým vyhlídkám, odkud je působivý pohled na blízké vrcholky hor a okolní krajinu. Velmi populární jsou též noční tůry s pochodněmi.

Do blízkého údolí Wildschönau se řadí vesničky Niederau, Oberau, Auffach a Thierbach. Díky své poloze zaručují dobré sněhové podmínky v průběhu celé zimní sezóny, od prosince až do začátku dubna. K pobytu mohou lyžaři využít jak kapacity apartmánových domů, tak i cenově dražší čtyřhvězdičkové hotely se stravováním. Velmi pohostinní ubytovatelé bývají častou příčinou, proč se do Alpbachtalu turisté často vrací každým rokem.