Lyžování v Arlbergu

Lyžařské středisko Arlberg v nejzápadnější rakouské spolkové zemi Vorarlbersko se řadí k jedné z celé řady lyžařských oblastí, ve kterých mají lyžaři garantován dostatek sněhu během celé zimy.

Část na jižním cípu regionu se nachází v blízkosti obce St. Anton a dále k ní patří vesničky St. Jakob a St. Christoph. Do severozápadní části, která bývá někdy nazývána Vorlarlberger, patří obce Lech a Zürs. V obou oblastech platí jeden lyžařský pas a při jeho nákupu mají příznivci bílého sportu k dispozici téměř 300 km sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti.

Zajímavostí obce Zürs stojí vlek, který byl vybudován již těsně před 2. světovou válkou a drží prvenství coby první vlek v Rakousku, jež byl na území Rakouska postaven. V blízkém St. Antonu pak lze nalézt vůbec první lanovku, určenou pro sjezdaře.

Oblíbeným místem v Arlbergu je bezpochyby místní snowpark. V něm mohou boardeři vyzkoušet neuvěřitelných 85 různých atrakcích. Stejně jako jinde v Rakousku, ani zde v západní části nezapomínají na běžkaře. Kvůli nim jsou zde každý den protahovány a upravovány tratě a stopy jak pro bruslařský styl, tak pro klasický běžecký styl.

V roce 2001 se v St. Antonu am Arlberg konal závody Světového poháru a lze konstatovat, že od té doby obec jen kvete. Byl zde vybudován zbrusu nový krytý plavecký bazén, wellness centrum nebo multifunkční hala.

Návštěvníci regionu Arlberg mohou k ubytování volit dle svých finančních možností buď mezi levnějšími penziony, luxusními hotely nebo skromným ubytováním v soukromí. V případě nechuti ke každodennímu dojíždění ke svahům vlastním vozem, prakticky ze všech míst, kde se ubytovací kapacity nacházejí, je dobré spojení lyžařskými autobusy.

Vedle sjezdového či běžeckého lyžování lze v oblasti Arlberg provozovat i řadu jiných zimních aktivit. Jde například o zimní turistiku, sáňkování nebo jízdu na bobové dráze. Po celou zimu je navíc pro návštěvníky otevřena ledová ploch na bruslení.