Lázně Bad Kleinkirchheim

Lázeňské město Bad Kleinkirchheim ve spolkové zemi Korutany svým návštěvníkům poskytují nejen dobré sněhové podmínky, ale především dobře fungující infrastrukturu, díky které zde mohou prožít úžasné chvíle při alpském lyžování.

V Bad Kleinkirchheimu uvítá návštěvníky historicky nejstarší pohoří Evropy, nádherná scenerie a pestrá fauna. Dostatek sněhu, slunce, sjezdovky všech obtížností a hlavně termální bazény jsou hlavním rysem této lyžařské oblasti. Na návštěvníky dále čekají rozmanité možnosti ubytování, tratě určené vyznavačům běžeckého lyžování, značené pěší turistické trasy a dráhy pro jízdu na sáňkách.

Náročnější klientela se může těšit na jedinečný lázeňský komplex Römerbad (Římské lázně), náležející ke špičce toho, co mohou zdejší wellness zařízení nabídnout. Mezi další známé místní termální lázně patří i Svatokateřinské.

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim poskytuje svým návštěvníkům vedle wellness a lázní též desítky kilometrů sjezdových tratí od začátečnických až po tratě pro zkušené jezdce. Celý region je sice pojat v poklidném duchu, jak už lázně bývají, ale přesto se zde najdou i 2 sjezdovky Světového poháru. Jedna z nich nese jméno po rakouské sjezdařské legendě Franzu Klammerovi. Vedle lanovek a běžkařských tratí tu na turisty čeká i rozmanité AprésSki.

Na vyznavače snowboardingu v Kleinkirchheimu též myslí. Byl tu kvůli nim postaven snowboarderland a halfpipe, boardercrossovou dráhou a další atrakce. Pro ty nejmenší zde byl postaven dětský lyžařský svět.

Svou oblíbenou stopu si v lázeňském okolí najdou i běžkaři, kteří mohou křižovat krajinu po velkém množství tratí s úchvatným výhledem na nedaleká pohoří.

Region v okolí Bad Kleinkirchheimu je dobrou volbou i pro gurmány, neboť dokonce i v tomto směru je středisko vyhlášené. Za návštěvu určitě stojí některá z místních restaurací, kde mají návštěvníci možnost ochutnat místní spaciality.