Brandnertal

Region zahrnující terény pro lyžování v údolí Brandner patří spíše mezi menší či středně rozsáhlé rakouské lyžařské oblasti. Leží na trojmezí mezi Rakouskem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem a je tvořeno dvěma menšími středisky Bürserberg a Brand.

Sjezdového lyžování si mohou v oblasti Brandnertal návštěvníci užívat na na více než 50 km sjezdovek. Modrých jednoduchých tratí je něco málo přes 20 kilometrů, 30 kilometrů tvoří středně obtížné sjezdovky a jen 3 kilometry se řadí mezi nejtěžší, černé sjezdovky.

O bezproblémovou dopravu návštěvníků vzhůru na svahy se stará 14 moderních lanovek a vleků. Obě střediska, Bürserberg i Brand, se nalézají něco přes 1.5 kilometru vysoko nad mořskou hladinou a jsou vzájemně propojené lyžařská houpačka. Vzhledem k nadmořské výšce 1.000 – 2.000 m.n.m., v níž se zdejší sjezdové tratě nalézají, mají sjezdaři téměř 100% záruku skvělé sněhové pokrývky během celé sezóny, která v okolí Brandu trvá od začátku prosince do konce dubna.

Četnost lyžařských terénů skiareálu Brandnertal dle obtížnosti bude vyhovovat především lyžařským začátečníkům, rodinám s dětmi a středně zkušeným sjezdařům. Ani příznivci snowboardingu v Brandnertalu nebudou o nic ochuzeni. Nedávno tu byl vybudován nový snowpark, ve kterém si mohou vyzkoušet četné překážkové trasy a skoky.

Ani běžci na lyžích se v Brandnertalu nebudou nudit, čeká tu na ně asi 35 kilometrů běžeckých tras. Pro turisty je v blízkosti obce udržováno 40 kilometrů značených turistických cest.

V okolí obce Brand dbají místní více na kvalitu než na kvantitu. Z toho důvodu sem často míří turisté preferující pohodovou a klidnou dovolenou. U lanovek neexistují dlouhé fronty a návštěvníci Brandnertalu si tak mohou vychutnávat působivý pohled na panoramatickou krajinu bez zbytečného čekání.

V Brandnertalu je turistům k dispozici několik vyhlášených lyžařských škol, které se zaměřují na malé začínající lyžaře již od věku čtyř let. Ani o zábavu mimo sjezdovky zde není nouze a na návštěvníky zde čeká pětikilometrová sáňkařská dráha, možnost nočního lyžování, bruslení, curling nebo projížďky na saních.

Po náročném dni na sjezdovkách lyžaři bezesporu ocení místní mnohé horské restaurace, centrum s wellness službami a pro teenagery tu funguje i diskotéka.