Region Dachstein West

Rakouská oblast Dachstein West, nacházející se směrem na severozápad od Dachsteinského ledovce, se řadí mezi nejrozsáhlejší lyžařské areály spolkové země Horní Rakousko. Díky své poloze poblíž ledovce zde panují hodně příznivé a především stálé sněhové podmínky. Lyžaři si zde tak dopřávají zdejších svahů od prosince až do jara.

Oblast se skládá z celkem 7 obcí, k nejdůležitějším patří Gosau, Russbach a Annaberg. Tato tři střediska jsou také mezi sebou propojena lyžařskou houpačkou a a dohromady mohou lyžařům nabídnout na 120 km kvalitně upravených a zasněžovaných sjezdovek.

Vzhledem k poměrně mírným svahům je region Dachstein West ideální především pro středně a méně zkušené sjezdaře, rekreační lyžování a rodiny s dětmi. Ti nejmenší mohou trávit čas v několika dětských školičkách, kde je profesionální instruktoři provedou jejich prvními lyžařskými krůčky.

Region však nabízí velmi dobré podmínky i pro zkušenější jezdce, jako jsou poměrně prudké a náročné sjezdové tratě či terény, ideální k carvingovému stylu jízdy.

Středisko Gosau je spojené s vrcholy Hornspitz a Zwieselalm. Nejlepší sněhové podmínky bývají, díky jeho severozápadní orientaci, na Russbachu. Zde se též nalézá rozsáhlý boardpark pro příznivce snowboardingu a adrenalinové jízdy. Okolí Krippensteinu je naproti tomu mezi sjezdaři populární jako dokonalé freeridové místo v Rakousku.

Jízda na místních vlecích je pochopitelně možná v celém skiareálu na jednotný pas. Poznávacím znamením Dachstein West jsou velmi prostorné, červeně značené tratě, které se táhnou v mnoha případech hustými lesy. Ve vyšších polohách čekají na příznivce sjezdového lyžování otevřené plochy, nabízející krásný výhled na okolní hory a krajinu.

Kromě lyžování a provozování jiných zimních sportů nabízí oblast i kulturní zážitky. Hojně je v tomto rakouském regionu navštěvováno středověké město Hallstatt, kde se nachází též jezero se stejným jménem, nebo císařské lázně Bad Ischl.

Údolí Lammertal, dlouhé 43 km, se nachází na druhém konci regionu Dachstein / West a patří do něj městečka Annaberg, Abtenau a St. Martin.