Lyžařská oblast Katschberg

Vydat se na lyžování do okolí sedla Katschberg zahrnuje lyžování na sjezdovkách v nadmořských výškách 1.600 – 2.200 metrů. Skiareál leží na hranicích Korutan a Salcburska. Vesnice Katschberghöhe je dokonalým místem jak pro nadšené lyžaře, tak obdivovatele okolní přírody, stejně jako pro turisty hledající pohodu a klid.

Do Katschbergu se návštěvníci v průběhu svého volného času často rádi vracejí. Nekonečný seznam aktivit, které areál Aineck / Tschaneck poskytuje, svědčí o pestrosti a různorodosti střediska. Snowboarding, alpské lyžování, běh na lyžích, lyžování za umělého osvětlení, jízda na sních, snowtubing, jízda na saních tažených koňmi, jízda na bruslích, túry na sněžnicích. To vše jsou aktivity, které mohou turisté v Katschbergu vyzkoušet a jejich výčet tím rozhodně nekončí.

Přepravu milovníků lyžování na sjezdovky zprostředkovává 16 moderních lanovek a vleků, které zajišťují plynulou dopravu osob. Zdejší lyžařskou houpačkou spojené hory Aineck a Tschaneck, včetně dalších hor Fanningberg a Grosseck – Speiereck, tvoří rozsáhlou lyžařskou oblast Oberlungau, kde je platný jeden společný lyžařský pas.

Samotný areál Katschberg lyžařům nabízí dohromady 70 km jak nenáročných modře značených sjezdovek, tak náročných svahů posazených vysoko na hřebenech hor. Denně tu sjezdovky stahují 2 desítky nově pořízených sněžných roleb.

Okolí Katschbergu může dále nabídnout 30 kilometrů značených zimních turistických tras, při jejichž použití si lze 100%-ně dopřát místní působivou krajinu. Do hůře přístupných míst s hlubokým sněhem jsou organizovány pochody na sněžnicích s průvodcem.

Příznivci běžeckého lyžování zase ocení bezmála 50 kilometrů perfektně značených stop pro běžecké lyžování. Ve výšce okolo 1.700 metrů se dokonce nachází 16 kilometrová běžecká trasa pro ty zdatnější.

Pro děti je v Katschbergu přichystána sáňkařská dráha Gamskogelhütte – Katschberg která měří více než 1.5 kilometru. A dospělí jim nemusejí závidět, protože každé úterý a sobotu je pořádáno sáňkování za umělého osvětlení, při kterém si i oni mohou užít hromadu zábavy. Sáňky je pochopitelně možné zapůjčit přímo u dráhy.

Rodiče bezpochyby mile překvapí dětský svět „Katschi´s Kinderwelt“, kde se nachází dětský vlek.

Kdo chce po namáhavém dni zrelaxovat, může zajít do plaveckého bazénu v nedaleké oblasti Lungau či využít wellness centrum v Mariapfarru.