Kitzbühel a okolí

Centrum lyžování se světovým věhlasem, středisko Kitzbühel, je k nalezení v rakouské spolkové zemi Tyrolsko, cca. 20 kilometrů vzdálen od sjezdu z dálnice táhnoucí se údolím řeky Inn. Slavná obec se nalézá mezi nedalekými horami Hahnenkamm s výškou přesahující 1.700 metrů a Kitzbüheler Horn , který se šplhá až k téměř dvěma tisícům metrů nad mořem.

Obec Kitzbühel a okolní vesničky se určitě nedají zařadit k největším rakouským skiareálům a co do počtu a délky sjezdových tratí v jeho okolí se nevejde ani mezi top 10. Co je tedy příčinou, že poměrně malé středisko se navždy zapsalo do povědomí sjezdařů amatérů i profesionálů z celého světa a lyžařské zájezdy do Kitzbühelu jsou tak oblíbené?

V přilehlém okolí Kitzbühelu, kam se řadí i přilehlé obce Kirchberg a Zweitausender, mohou lyžaři využívat na 60 lyžařských tratí, zbudovaných ve výškách od 800 do 2.000 metrů nad mořem. Na náročné a zkušené jezdce tu čeká 13 černě značených obtížných tratí v délce přesahující 20 km. Méně zkušení příznivci alpského lyžování určitě ocení přes 25 červených sjezdovek v celkové délce necelých osmdesáti kilometrů a na ty, kteří preferují lehčí tratě, čeká v Kitzbühelu 20 modrých sjezdovek o celkové délce skoro 70 kilometrů. O plynulou a bezproblémovou přepravu lyžařů se stará 52 pečlivě udržovaných vleků a lanovek.

Pro příznivce snowboardingu a akrobatického lyžování byly u Kitzbühelu vybudovány dva boardparky, vyznavači běžeckého lyžování zase mohou využít zdejších 40 kilometrů udržovaných stop pro běžecké lyžování.

Co ale dalo Kitzbühelu jméno je sjezdovka Streif, která se vine téměř do centra obce z z blízké hory Hahnenkamm. Každou zimu se zde koná jeden z nejtěžších sjezdů Světového poháru v alpském lyžování.

Koho lyže omrzí, může se vydat na nedaleké Černé jezero na bruslení, neboť na jeho zamrzlé hladině bývá uklizen a udržován bruslařský okruh. Další alternativou je absolvování sjezdu na saních na dráze v blízkém Kirchberguwnedaleké obci Kirchberg či možnost návštěvy místního plaveckého bazénu.