Lyžařská oblast Lofer

Městečko Lofer je vyhlášené rakouské zimní středisko s dlouholetou tradicí, chutnou kuchyní a vysokou úrovní poskytovaných služeb v oblasti ubytování.

V Loferu a přilehlých vesničkách stojí řada hotelů, hotýlků, penzionů a apartmánovách domů. Malebnou obec Lofer navštěvují především ti, kteří hledají kvalitní zimní dovolenou v rakouských Alpách. Mnozí tvrdí, že loferská lyžařská střediska lyžařům umožňují jedno z nejlepších lyžování v Rakousku.

Vesnička Lofer leží v Salcbursku a patří do rekreačního regionu Salzburger Saalachtal. Leží ve výšce 626 m.n.m.. Symbolem oblasti je působivý vrchol Loferer Steinberg (2513 m), který se hrdě vypíná přímo nad vesnicí.

Středisko je obklopeno pohořími Loferer Gebirge a Reither Gebirge, ze severní strany k němu zasahuje výběžek Chiemgauerských Alp a na západě pak Pass Strub. Vesnicí protéká řeka Saalach.

Okolí Loferu ovšem není pouze zimní lyžařská oblast! Je ideálním místem i pro dovolenou v Alpách v průběhu léta. Trekking, biking okouzlující krajinou nebo dny strávené u průzračné vody dodají svěžest na dny následující.

Turisty dále bezesporu potěší blízkost turisticky vyhledávaných míst jako jsou alpská metropole Salzburg, známé zimní středisko Zell am See, Berchtesgaden v Německu nebo vyhlášený Kitzbühel.