Ledovec Mölltal

Ledovec Mölltal je, spolu s lyžařským střediskem na hoře Ankogel, nejvyšší místo ve spolkové zemi Korutany. Tudíž je zřejmé, že oba skiareály se v průběhu celého roku pyšní skvělými sněhovými podmínkami pro jízdu na lyžích nebo snowboardu.

Při dobré viditelnosti se z horních stanic lanovek nabízí výborný výhled na siluetu Vysokých Taur, italských Dolomit a dokonce i Alp v poměrně vzdáleném Tyrolsku.

Ledovec v údolí Mölltal dosud není mezi českými sjezdaři příliš známý. Zkušení jezdci jej ale vyhledávají hlavně pro možnost lyžovat i během jara a prakticky dokonalé terény pro carvingové lyžování. Lyžařská sezóna trvá v Mölltalu od začátku měsíce října až do pozdního jara.

Nahoru na ledovec Mölltal, do nadmořské výšky 3.122 metrů, vede nejdelší podzemní dráha na světě. Nese název Gletscher Express (tedy Ledovcový expres) a za pouhých 8 minut přepraví zájemce o ledovcové lyžování na mezistanici do výšky 2.200 m.n.m..

Lyžaři tu mohou řádit více než 70 kilometrech prostorných a udržovaných sjezdových tratích, freeride zóně a dokonce mohou absolvovat jedinečný, 7 kilometrů dlouhý, sjezd s celkovým převýšením více než 1 kilometr. Ke zdejšímu pohodlí přispívá svým dílem též sedm moderních lyžařských vleků.

Lžařský pas platný na Mölltalském ledovci lze použít i na sousedním Ankogelu, kam míří především vyznavači středně obtížných sjezdovek. V areálu ledovce je totiž většina sjezdových tratí širokých, nikterak obtížných a vhodných ke carvingu.

Tu svou trať si na Mölltale může najít každý. Na vyznavače alpského lyžařského stylu tu čeká téměř 25 kilometrů nenáročných modrých sjezdovek, 30 km červených a 16 km černých. Snowboardisté mohou zkoušet své dovednosti ve zdejším fun parku s U rampou dlouhou 80 metrů nebo tratí na boardercross.

Rodiče bezpochyby budou kvitovat skutečnost, že dětem mladším 7 let není třeba pořizovat lyžařský pas. Navíc mohou své ratolesti zapsat do řady zdejších lyžařských škol a školek.

Během náročného dne na sjezdovkách přijde vhod oddech v panoramatické restauraci, která byla vybudována ve výšce 2.800 metrů nad mořem.