Obec Rauris a okolí

Kdo se vydá na jih od Salcburku, dorazí asi po 85 kilometrech cesty ke krásné vesnici jménem Rauris. Ta má jen necelé 3.000 stálých obyvatel. Je ale zároveň známým zimním rekreačním střediskem, které leží v přímo v centru Vysokých Taur, bylo vybudováno ve výšce téměř 1 km a má neuvěřitelnou 120-ti letou historii.

I když se v případě obce Rauris jedná o malé středisko zimních sportů, disponuje moderním zasněžovacím zařízením, které na upravených sjezdových tratích přispívá k téměř ideálním lyžařským podmínkám v průběhu celé zimní sezóny. Raurisu doslova panuje pohoří Hohe Tauern, na jehož svazích bylo vybudováno více než 30 kilometrů různě obtížných tratí.

Středisko Rauris preferují příznivici lyžování, kteří požadují klidné a pohodové lyžování a hlavně středisku, kde není hlava na hlavě.

Častými návštěvníky jsou i rodiny s dětmi, kterým přijdou vhod mírné jednoduché tratě, určené hlavně pro začátečníky. Za zmínku stojí i zdejší školy lyžování, kterých je v okolí Raurisu celá řada a ve kterých zkušení instruktoři rádi zdokonalí lyžařské umy zájemců o alpský styl lyžování. Na své si zde přijdou i freerideři. Ti musí svůj výběr tratí směřovat na severovýchod oblasti, kde jsou k nalezení tratě s hlubokým a neupraveným sněhem.

Spoustu návštěvníků, kteří do Raurisu přijíždějí, překvapuje, kolik se toho v nevelkém lyžařském areálu jakým Rauris je nachází. Nabídka je opravdu veliká a tak jsou neopodstatněné obavy, že by si tu každý lyžař nenašel právě to své místečko. Celá lyžařská oblast se dělí na 2 podoblasti.

Rozsáhlejší je Heimalm, na který vede 6-ti mstná lanovka a menší je Kreuzboden, kde byla vybudována sedačková lanová dráha. Lyžařům je k dispozici i nová lanovka, vedoucí na vrchol Raurisu do výšky 2.175 metrů. Do většího střediska Heimalm míří též snowboardeři a zkušení jezdci, kteří ocení místní snowpark.

Jak již bylo zmíněno výše, v poslední době stále populárnější Rauris se specializuje na děti a stejně tak na to, aby se v této oblasti nenudili nejen ony, ale též jejich dospělý doprovod. Z toho důvodu se zde během zimní sezóny pořádají nejrůznější akce, jako jsou kupříkladu závody psích spřežení nebo tůry s pochodněmi po okolí.