Rakouský Semmering

Rakouské městečko Semmering dostalo název „kolébka zimních sportů“ opodstatněně. Zdejší hora jménem Stuhleck s výškou 1.782 metrů se údajně stala prvním vrcholem, který byl už v roce 1891 pokořen na prvních lyžích.

Velkou výhodou lyžařského střediska Semmering je výborná dostupnost z České Republiky. Jen po několika hodinách jízdy autem se dá ocitnout v krásné zimní krajině, kde se dá strávit příjemná zimní dovolená a kde bývají pořádány dokonce závody Světového poháru na FIS sjezdovkách. Četná moderní sněhová děla se v případě potřeby postarají o výborný stav sněhu a jsou zárukou dlouhé lyžařské sezóny.

Svůj um si zde mohou lyžaři zdokonalovat na středně těžkých, modrých i technicky obtížných sjezdovkách. A dokonce i carveroví jezdci a snowboardeři si zde přijdou na své.

Na sjezdovky vozí lyžaře a lyžařky komfortní 4 až 6-ti sedačky, které mají i průhledný kryt pro případ špatného počasí. Po cestě vzhůru si mohou lyžaři zařádit na téměř 25 tisících metrech dlouhých, výborně připravených tratí. Nechybí tu ani půjčovny lyží a školy lyžování.

Díky značnému množství lehkých sjezdů si lyžařské středisko Semmering často pro svou zimní dovolenou volí rodiny s malými začínajícími lyžaři. V jejich případě je pak lichá obava, že by se tu jejich děti měly nudit.

Ve středisku Spital am Semmering je pro pobavení a rozptýlení připraveno kluziště, curlingové dráhy, tenisová hala a dva zastřešené plavecké bazény. Ke spokojenosti těch nejmenších přispívá i dlouhá dráha pro jízdu na sáňkách a populární dráha na snowtubing, se kterou si lze užít večer plný zimních radovánek. Je totiž plná tunelů a efektů se světlem, v noci je osvětlená a překvapí opravdu mimořádným zážitkem nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod.

Rodiče jistě uvítají, že jejich děti mohou využívat i bezplatný vlek ve formě kouzelného koberce, který má délku celých 54 metrů.

Jako každé správné zimní středisko, i okolí Semmeringu láká po náročném dni na svazích k odpočinku v některé pohostinné horské chatě. Turisté také rádi navštěvují 30 metrovou vyhlídku Hirschenkogel, kde se za dobrého počasí mohou kochat okouzlujícím výhledem na Alpy.